Cena Ropy Brent – Aktuální graf a vývoj ceny Online

Cena Ropy Brent k Dolaru

Aktuální Vývoj Ceny Ropy – Aktuální graf ropy  – Ropa Brent

Proč obchodovat s ropou?

Ropa a související ropné produkty jsou komoditami, bez kterých si nelze každodenní život představit. Vývoj cen ropy není středem zájmů pouze konečných spotřebitelů ropných produktů, ale i účastníků komoditních trhů.

 Její cena je jen těžko odhadnutelná. Ovlivňuje ji spousta faktorů, z nichž pouze některé mají ekonomický původ. Poptávka po ropě závisí na světovém ekonomickém růstu.

Finanční páka

Pákový efekt je pro obchodování s komoditami charakteristický. Použití finanční páky umožňuje obchodníkovi držet pozici několikanásobně větší, než je jeho kapitál. Díky Pákovému efektu pak vede každá změna kurzu k většímu procentnímu zhodnocení (násobky páky) ale naopak i znehodnocení investovaných prostředků (záloze). Finanční páka tak umožňuje i s malým kapitálem využívat menších pohybů kurzu. Nicméně jejím použitím se zvyšuje i riziko ztráty, pokud obchod nedopadne podle vašich představ. Pákový efekt je pro obchodování s komoditami charakteristický.

Obrovská likvidita

Ropa patří mezi nejvíce obchodované komoditní kontrakty. Při denním objemu přesahujícím půl milionu zobchodovaných kontraktů americké lehké ropy (Light Sweet Crude Oil) je vysoká likvidita zaručena. Tradeři tak díky tomu mohou kdykoliv prodat nebo nakoupit pozici za předem danou cenu. Obrovská likvidita také zaručuje nízké spready, které snižují náklady spojené s obchodováním.

Elektronické obchodování

V současné době je už většina obchodů realizována elektronicky. Elektronické zadávání pokynů a jejich realizace (on-line obchodování) je výrazným krokem vpřed a to i z pohledu drobných obchodníků, kterým umožňuje rychle a pohodlně reagovat na nejnovější vývoj na světových trzích a to téměř 24 hodin denně!