Cena Ropy Brent – Aktuální graf a vývoj ceny Online

Cena Ropy Brent k Dolaru

Aktuální Vývoj Ceny Ropy – Aktuální graf ropy  – Ropa Brent

Obchodování s ropou u brokera Plus500

Ropa seobchoduje zejména z důvodu zajištění ceny a nebo z důvodu spekulace. Po roce 2000 však rostoucí ceny ropy a relativně nižší výnosy z hlavních akciových trhů, zejména ve Spojených státech, pomohly vytvořit novou vlnu obchodníků, kteří se specializují pouze na ropu a ropné prodkuty.

U plus500 obchodujete CFD kontrakty na ropu. Otevřené pozice jsou oceňovány v reálném čase. Jestliže má investor u otevřené pozice zisk, je mu okamžitě připisován na účet. Pokud má ztrátu, je účet o tuto částku snížen (tzv. mark-to-market). Investor tak má zisk v otevřené pozici k dispozici a může jej použít na další obchod.

Lze investovat jak na vzestup tak i na pokles pravděpodobně nejdůležitější komodity vůbec. Díky obchodování na margin přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ ropy o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny, ale samozřejmě i ztratit.

Proč obchodovat s ropou?

Ropa a související ropné produkty jsou komoditami, bez kterých si nelze každodenní život představit. Vývoj cen ropy není středem zájmů pouze konečných spotřebitelů ropných produktů, ale i účastníků komoditních trhů.

 Její cena je jen těžko odhadnutelná. Ovlivňuje ji spousta faktorů, z nichž pouze některé mají ekonomický původ. Poptávka po ropě závisí na světovém ekonomickém růstu.

Investiční příležitosti

Jednou z hlavních výhod obchodování s ropou je možnost vydělávat na poklesu kurzu stejně jednoduše jako na jeho vzestupu. Obchodník, který očekává nebo si myslí, že v brzké době poklesne cena ropy, může pomocí aplikace od plus500.cz spekulovat na tento pokles a samozřejmě z případného poklesu i profitovat. Investor pak inkasuje zisk ve výši rozdílu mezi prodejním a nákupním kurzem.Jednou z hlavních výhod obchodování s ropou je možnost vydělávat na poklesu kurzu stejně jednoduše jako na jeho vzestupu.

Finační páka

Pákový efekt je pro obchodování s komoditami charakteristický. Použití finanční páky umožňuje investorovi držet pozici několikanásobně větší, než je jeho kapitál. Díky Pákovému efektu pak vede každá změna kurzu k většímu procentnímu zhodnocení (násobky páky) ale naopak i znehodnocení investovaných prostředků (záloze). Finační páka tak umožňuje dosahovat i s malým kapitálem vyšších zisků a současně využívat menších pohybů kurzu. Nicméně jejím použitím se zvyšuje i riziko ztráty, pokud obchod nedopadne podle vašich představ.Pákový efekt je pro obchodování s komoditami charakteristický.

Obrovská likvidita

Ropa patří mezi nejvíce obchodované komoditní kontrakty. Při dením objemu přesahujícím půl milionu zobchodovaných kontraktů americké lehké ropy (Light Sweet Crude Oil) je vysoká likvidita zarušena. Investoři tak díky tomu mohou kdykoliv prodat nebo nakoupit pozici za předem danou cenu. Obrovská likvidita také zaručuje nízké spready, které snižují náklady spojené s obchodováním.

Elektronické obchodování

V současné době je už většina obchodů realizována elektronicky. Elektronické zadávání pokynů a jejich realizace (on-line obchodování) je výrazným krokem vpřed a to i z pohledu drobných investorů, kterým umožňuje rychle a pohodlně reagovat na nejnovější vývoj na světových trzích a to téměř 24 hodin denně!