Cena Ropy Brent – Aktuální graf a vývoj ceny Online

Aktuální Vývoj Ceny Ropy Brent – Aktuální graf ropy Brent  – Ropa BrentZačít obchodovat CFD ropy u eToro

CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 77 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele. Měli byste uvážit, zda opravdu chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.

Ropa Brent je označení pro typ surové ropy těžené v Severním moři. Jméno pochází od pole Brent, které se nachází mezi Shetlandskými ostrovy a Norskem. Tento typ ropy je považován za kvalitnější a lehčí než těžší typy ropy, které se těží například v Kanadě nebo v Rusku.

Ropa Brent se stala jedním z hlavních ukazatelů cen ropy v důsledku jejího vysokého objemu těžby a vývozu. Ropa Brent se obchoduje na komoditních burzách po celém světě a její cena se často používá jako referenční hodnota pro ceny ostatních typů ropy.

Cena ropy Brent se může odrážet jak z poptávky po surovině, tak z nabídky. Například pokud dojde k narušení výroby ropy v Severním moři, může dojít k nárůstu cen ropy Brent. Naopak, pokud se zvýší produkce ropy nebo pokud se zlepší vztahy mezi zeměmi vyvážejícími ropu, může dojít k poklesu cen.